آشپزخانه کثیف

آشپزخانه کثیف

مطبخ که امروزه  در معماری از آن به عنوان آشپزخانه کثیف یاد می شود محصول معماری سنتی کشورهای خاور میانه است. در معماری ایرانی نیز از مطبخ به عنوان فضایی برای پخت پز استفاده می شده است. به دلیل دود و گرد ناشی از ذغال اجاق های قدیمی این فضا به دور از فضای سکونت ساکنین خانه طراحی می شد. از مطبخ به منظور پخت و پز و نگهداری مواد غذایی استفاده می شد.

اما در معماری امروز با توجه به اینکه آشپزخانه در دید ساکنین و مهمانان قرار دارد از آشپزخانه کثیف به عنوان فضایی برای پخت و پز، شستشوی ظروف، نگهداری مواد غذایی و سایر امور روزمره استفاده می شود. این فضا معمولا از آشپزخانه اصلی یا تمیز متمایز است. هدف از ایجاد آشپزخانه کثیف، تمیز نگه داشتن آشپزخانه اصلی می باشد. آشپزخانه کثیف بر اساس زیربنا خانه و سبک معماری آن می تواند در فضای باز، جنب آشپزخانه تمیز، و یا در گوشه ای که دید کمتری دارد طراحی شود.

آشپزخانه کثیف

امکانات

آشپزخانه تمیز و کثیف می بایست دارای امکانات مشابهی باشند. یعنی دارای امکاناتی باشند که بتوان مثلث امور آشپزخانه یعنی نگهداری مواد غذایی، پخت و پز و شستشوی ظروف را در آنها انجام داد. به این منظور آشپزخانه کثیف باید دارای یخچال، پنتری، اجاق، فر، سینک و ماشین ظرفشوئی باشد.

الزامات طراحی

امروزه با توجه به این موضوع که بسیاری از خریداران مسکن علاقمند به خرید خانه ای هستند که دارای آشپزخانه کثیف می باشد، بسیاری از سازندگان بدون توجه به الزامات طراحی این فضا اقدام به قرار دادن آن در فضای خانه می کنند.

مطبخ باید دارای نور طبیعی مناسب، تهویه قوی و فضایی مناسب برای امور آشپزخانه باشد.

فضای آشپزخانه کثیف از آشپزخانه تمیز می تواند بوسیله درب های ریلی از هم جدا شوند.

 

جهت استفاده از خدمات مهندسی ۳۶۰ درجه می توانید از طریق این لینک وارد شوید. خدمات مهندسی ۳۶۰ درجه شامل طراحی داخلی، طراحی نما، روف گاردن، فضای سبز، طراحی ویلا، استخر

همچنین اگر قصد خرید ملک و یا درج آگهی دارید می توانید با این لینک به سایت ۳۶۰ درجه وارد شوید.

مشهد هاشمیه 75

یک نظر بده