شهر نئوم

در سال ۲۰۱۷ محمد بن سلمان در کنفرانس ابتکار سرمایه گزاری آینده از طرح خود برای ساخت یک شهر رویایی ۵۰۰ میلیارد دلاری خبر داد. نام این شهر نئوم (Neom) است. وی گفت که این طرح به طور مستقل از چارچوب دولت موجود با قوانین مالیاتی و کارگری و سیستم قضایی مستقل کار خواهد کرد.

شهر نئوممساحت

نئوم فوق پیشرفته ترین شهر جهان خواهد بود. نئوم در استان تبوک در شمال غربی عربستان ساخته خواهد شد که وسعت آن به ۲۶۵۰۰ کیلومتر مربع خواهد رسید و ۴۶۰ کیلومتر در ساحل دریای سرخ امتداد خواهد داشت. وسعت نئوم ۳۳ برابر نیویورک خواهد بود.

بستن درب چاه های نفت

عربستان قصد دارد اولین بخش نئوم را تا سال ۲۰۲۵ تکمیل کند. این طرح از چشم انداز سعودی ۲۰۳۰ شکل گرفت ، طرحی که می خواهد وابستگی عربستان به نفت را کاهش دهد ، اقتصاد آن را متنوع کند و بخش های خدمات عمومی را توسعه دهد.

در این شهر تمامی خدمات عمومی از قبیل امنیت، خدمات شهری، تاکسی های هوایی توسط ربات ها انجام خواهد شد. انرژی مورد نیاز نئوم فقط توسط انرژی خورشیدی و باد تامین خواهد شد و قرار است نیاز به استفاده از سوخت های فسیلی به صفر برسد.

قبیله الحویطات

برای ساخت این شهد قبیله الحویطات باید محل زندگی خود را ترک کنند. قبیله الحویطات صدها سال است که در عربستان ساکن است. حالا حدود ۲۰ هزار نفر باید محل زندگی خود را ترک کنند تا جا برای ساخت شهر رویایی ولیعهد باز شود.

نام نئوم

نام نئوم از ۲ جزئ تشکیل شده است. بخش اول (NEO) از زبان یونانی به معنی جدید و بخش دوم اول کلمه مستقبل به معنی آینده می باشد.

آب و هوا

وضعیت آب و هوا در نئوم با بیشتر مناطق عربستان سعودی متفاوت است و یکی از مناطقی است که در زمستان می توان برف یافت. نواحی اطراف نئوم به دلیل نسیم اقیانوس و فرصت های تفریحی آبزی محبوب است و می تواند به جذب توریست کمک کند.

فاز اول ساخت نئوم شامل یک فرودگاه و یک منطقه مسکونی خواهد بود.

 

جهت خرید و فروش و رهن و اجاره ملک در مشهد و یا درج آگهی به سایت ۳۶۰ درجه مراجعه نمائید.

 

 

 

مشهد هاشمیه 75

یک نظر بده